Centrum Hevelianum oraz Góra Gradowa jako główne atrakcje turystyczne Gdańska

Nie da się ukryć, że Gdańsk ma do zaoferowania turystom i mieszkańcom wiele atrakcji dla mniejszych i większych odbiorców.

Centrum Hevelianum w Gdańsku

Miejscem chętnie odwiedzanym w stolicy województwa pomorskiego jest Centrum Hevelianum. To całkiem spory kompleks, gdzie nauka łączy się z zabawą.

Centrum jest czynne przez cały tydzień. Korzystają z tej możliwości szkoły i przedszkola, ale także klienci indywidualni. Dzięki różnorodności zajęć, każdy znajdzie coś dla siebie. Można skusić się na seans w znajdującym się na zewnątrz Planetarium. Warto rozważyć także zakup biletu na wystawę ,,Z Energią!”, gdzie uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób można ją wytworzyć i później wykorzystać. Dzięki regularnym warsztatom możemy także dowiedzieć się, co znajduje się na poszczególnych kontynentach, czy zrobić pamiątkowe zdjęcie w londyńskiej budce telefonicznej. Centrum Hevelianum jest oddalone o kilkanaście minut spacerem od stacji Dworca PKP Gdańsk Główny. Znajduje się w bliskim otoczeniu Góry Gradowej.

Punkt widokowy na Górze Gradowej

Idąc do Centrum Hevelianum od strony mostu, przechodzimy obok punktu widokowego, którym jest Góra Gradowa. Na jej szczycie znajduje się krzyż i rozpościera się piękna panorama na okolicę. Atrakcja jest darmowa i znajduje się z 2 minuty spacerkiem od tego miejsca. Warto wybierając się do Gdańska zarezerwować sobie czas na oba miejsca, tym bardziej, że są położone tak blisko siebie.

Gdańsk ma do zaoferowania swoim odbiorcom o wiele więcej propozycji. Warto rozważyć wizytę w Centrum Kultury Morskiej, czy Muzeum II Wojny Światowej. Nie można zapomnieć o wieży widokowej Bazyliki Mariackiej i Westerplatte!