Groty Mechowskie w Mechowie – dlaczego warto zobaczyć?

Przez cały czas można trafić na sztampowe atrakcje, które znajdują się na terenie Polski. Na szczęście sporo jest też tych mniej znanych, a Groty Mechowskie w Mechowie bez wątpienia zaliczają się do tej drugiej kategorii.

Ciekawa atrakcja w województwie pomorskim

Stosunkowo trudno jest określić, gdzie znajduje się Mechowo. Warto jest kierować się na Rzucewo, gdzie znajduje się również ciekawa Osada Łowców Fok. Obecnie jednak warto skusić się na Grotach Mechowskich.

Jest to genialna propozycja na szybki odpoczynek w trasie z tego względu, że jej zwiedzanie nie zajmuje wcale wiele czasu. Nie ma problemu z zostawieniem samochodu na parkingu, co także jest atutem tego miejsca wartego uwagi. Dodatkowo należy zejść tylko kawałeczek, by dotrzeć do głównych bohaterek tego miejsca. Groty Mechowskie w Mechowie to jedna z tych lokalizacji, która jest raczej mniej znana turystom. Bardzo smutne, że tak się dzieje, dlatego warto promować dalej takie szybkie propozycje. Bilet wstępu to koszt kilku złotych, więc nie jest to praktycznie żaden wydatek. W tej cenie można jednak wziąć udział w ciekawym szybkim spacerze, który kończy się już po kilku minutach. O co chodzi? To miejsce jest niskim tunelem, więc należy poruszać się zgiętym. Nie jest to bardzo długa trasa, więc z powodzeniem można się pod nim przejść w kilka minut.

Atutem tego miejsca jest również to, że wejście znajduje się oddzielnie niż wyjście. W związku z tym nie ma problemu z tym, że podczas spacerku ktoś się zaklinuje i nie będzie można się cofnąć. Podczas drogi do innych atrakcji warto zatrzymać się na chwilę przy Grotach Mechowskich w Mechowie.