Polska to nie tylko morze Bałtyckie! Odwiedź Solinę i poznaj jej atrakcje!

Solina – jeden z najpiękniejszych regionów, który znajduje się na terenie Bieszczad, w województwie Podkarpackim. Każdego roku przyjeżdża tu ogromna ilość turystów. Zarówno wiosna, jak również jesienią. Również w lecie i w zimie nie brakuje chętnych osób, jakie chcą zapoznać się z atrakcjami tego niezwykłego regionu.

Atrakcje nad Soliną – co warto tam zobaczyć?

Od czego zacząć? Od samego Jeziora Solińskiego. Od sztucznego zbiornika wodnego, który powstał dzięki spiętrzeniu się wód Sanu i Solinki (zalewając wcześniej kilka mniejszych wsi znajdujących się na tym terenie). Nad jeziorem nie brakuje wypożyczalni rowerów wodnych, kajaków, itd. Trzeba jednak wykazać się ostrożnością podczas rejsu, ponieważ pływają tutaj także statki turystyczne.

No i nie można zapomnieć o kąpieliskach, jakie znajdują się w specjalnie do tego wyznaczonych miejscach

  • Informacja dla narciarzy – w okresie zimowym udostępniony jest wyciąg narciarski Solina Jawor. Jak sama nazwa wskazuje – znajduje się on na zboczu góry Jawor. Sam wyciąg ma 1250 m długości. Najlepiej udać się do Wojskowego Zespołu Wypoczynkowego Jawor, dzięki czemu będzie można bez trudu dotrzeć na stok.
  • Zapora nad Soliną – największa zapora hydrotechniczna w Polsce. Będąc tutaj, koniecznie trzeba się udać na zwiedzanie. Widoki z tego miejsca są niesamowite! Poza tym warto wysłuchać historii o tym, jak właśnie powstawał ten obiekt. Zapora ma 82 m wysokości. Jej długość to 664 m. Spacer samą zaporą zajmuje nieco czasu, ale żadna osoba na pewno tego nie pożałuje.

Warto wybrać się także do punktu widokowego Jawor, skąd można podziwiać widok na Jezioro Solińskie i Tamę.